Regio's (klik op een regio)
Contact
NVRR Nederlandse Vereniging van Rekenkamers & Rekenkamercommissies
BALV 8 september 2010


Uitnodiging BALV
woensdag 8 september 2010

“Bruggen bouwen tussen raad en rekenkamer”


De griffier als "linking pin"

Agenda

Mastercourse Beleidsonderzoek - nieuwe vorm

  • Gehele dag: 26-03-2010
  • Locatie: Erasmus Universiteit Rotterdam
  • Organisator:

Beleidsonderzoek in drie stappen

Beleidsonderzoek heeft in de publieke opinie toch nog vaak het imago van “quick and dirty’: als gevolg van tegenstrijdige conclusies bestaat er twijfel over de uitkomst van onderzoeken en ongunstige rapporten verdwijnen soms in een la, om hier niet meer uitgehaald te worden. Uiteraard zijn dit de negatieve voorbeelden die de publiciteit halen, maar dat er nog veel werk ligt om de kwaliteit en het imago van beleidsonderzoek te verbeteren is duidelijk.

Erasmus Academie biedt vanaf maart 2010 drie Masterclasses op het gebied van beleidsonderzoek: via een inleiding op, een theoretische verdieping op methoden en technieken van, en tenslotte het managen van beleidsonderzoek leert u hoe beleidsonderzoek verricht moet worden om aan deze belangrijke criteria van validiteit, betrouwbaarheid en bruikbaarheid te voldoen.

De drie Masterclasses zijn een vervolg op de succesvolle mastercourse beleidsonderzoek, die Erasmus Academie in september 2009 voor het laatst aanbood. De Masterclasses kunnen zowel afzonderlijk als in zijn geheel gevolgd worden.  Het volgen van alle drie de Masterclasses biedt een volledige opleiding tot beleidsonderzoeker.

Masterclass Perspectieven op verantwoord beleidsonderzoek
In deze masterclass wordt u ingeleid in de wereld van het beleidsonderzoek, beleid en bestuur en het wetenschappelijk onderzoek.

Masterclass Methoden en technieken van beleidsonderzoek
Naast de methoden en technieken van het onderzoek (kwantitatief en kwalitatief), leert u het beoordelen hiervan en het vertalen van onderzoeksvragen naar een onderzoeksvoorstel.

Masterclass Management van beleidsonderzoek
Tenslotte wordt u kennis geboden op het gebied van onderzoeksmanagement en ontwikkelt u de benodigde competenties voor het voorbereiden, uitvoeren en afronden van projecten in beleidsonderzoek

Lees meer over de Masterclasses beleidsonderzoek op onze website:
http://www.eur.nl/erasmusacademie/allecursussen/management_beleid/mastercoursebeleidsonderzoek/

 


Terug naar het agenda overzicht